8 października 2024 r. w przestrzeni Galerii Krypta u Pijarów miał miejsce wernisaż wystawy Jerzego Fobera Siedem Rzeźb.
„Prezentowana wystawa obejmuje przede wszystkim najnowsze kompozycje epifaniczne, powstałe w 2024 i 2023 roku oraz kilka nieco wcześniejszych obrazów małoformatowych.
Poniżej przedstawiamy listę wystaw prezentowanych w 2023 roku.
14 grudnia 2023 roku odbył się wersnisaż wystawy "I otworzyło się niebo...", która jest podsumowaniem prac konserwatorskich przeprowadzonych w cerkwi garnizonowej śś. Apostołów Piotra i Pawła - dawnym kościele jezuitów we Lwowie.
Wystawa "I otworzyło się niebo..." to podsumowanie 10-letnich starań związanych z konserwacją Kościoła Jezuitów we Lwowie. To multimedialna wystawa, przedstawiająca kulisy ratowania iluzjonistycznych fresków Franciszka Ecksteina w cerkwi garnizonowej śś. Apostołów Piotra i Pawła we Lwowie.
We wtorek 28 listopada 2023 roku odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy z okazji 25-lecia Galerii “Krypta u Pijarów”. Zaprezentowano na niej dzieła malarstwa i rzeźby z kolekcji Anny i Roberta Wolaków.
(...) z miesiąca na miesiąc i tak przez wszystkie następne, kolejne lata prezentowane były tu wielkie nazwiska współczesnej sztuki polskiej ale i interesujące debiuty.
Wernisaż wystawy rzeźby autorstwa Antoniego Rząsy odbył się 10 października 2023 roku w w przestrzeniach „Krypty u Pijarów”.
Bynajmniej, gdy robię Chrystusa czy Piety – nie robię z myślą, żeby się do nich modlić, tylko snuję opowieść o ludziach. Chcę, aby moje rzeźby miały swój własny język. Między wierzącymi i niewierzącymi Chrystus jest jednak jakimś symbolem dobra, mądrości i to tkwi w ludziach.
Antoni Rząsa (1919-1980)
Adam Pociecha - absolwent Państwowego Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, (rocznik 1978). Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom otrzymał w 1987 roku z grafiki warsztatowej.
"Lwów to miasto, którego warstwy widoczne są gołym okiem. Nie da się ich nie zauważyć, a mając do dyspozycji aparat fotograficzny, nie sposób ich nie sfotografować.
16 maja 2023 roku w przestrzeniach Galerii „Krypta u Pijarów” odbył się wernisaż wystawy " „Metafora” . Zaprezentowano rzeźby autorstwa prof. Mieszka Tylki.
Prof. dr hab. Mieszko Tylka - Absolwent Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie profesor zwyczajny tej uczelni. Prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
16 marca 2023 roku w przestrzeniach „Krypty u Pijarów” odbył się wernisaż wystawy malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego. Udział w wydarzeniu wzięły żona Artysty, profesor Irena Popiołek-Rodzińska (także malarka), oraz córka, profesor Judyta Rodzińska-Nowak.
Poniżej przedstawiamy listę wystaw prezentowanych w 2022 roku.
21 listopada 2022 r. odbył się wernisaż wystawy rzeźby Jerzego Beresia w nieoczywistej przestrzeni jaką jest Galeria "Krypta u Pijarów". Prezentacja wyjątkowych prac jest upamiętnieniem Artysty w 10. rocznicę śmierci.
Wystawa w „Krypcie u Pijarów” przywołuje w pamięci pierwszą połowę lat 80, kiedy po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego nastąpiło wyjątkowe w swoim charakterze zbliżenie pomiędzy środowiskiem artystycznym i kościołem.
Jerzy Bereś (1930-2012) – rzeźbiarz i akcjonista. Uczeń wybitnego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego. Rzeźby Beresia z cyklu „Zwidy” (1960-66), zbudowane z nieobrobionych pni, drągów, kamieni i powrozów, nie mają odpowiednika w sztuce światowej.
12 października 2022 r. w Galerii Krypta u Pijarów odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Cebuli. Tym samym Galeria rozpoczęła kolejną prezentację wyjątkowych prac w swoich przestrzeniach.
„Twórczości Zbigniewa Cebuli, pedagoga krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, trudno pomylić z jakąkolwiek inną".
20 września 2022 roku w Galerii Krypta u Pijarów odbył się wernisaż wystawy rzeźb Stanisława Cukra, którym rozpoczęta została prezentacja wyjątkowych dzieł.
…Te wyjątkowe dzieła w tym wyjątkowym wnętrzu stwarzają niepowtarzalną okazję do ubogacenia się duchowego i estetycznego…
„… Ekspresyjna forma plam barwnych w witrażach nasuwa skojarzenie z dziełem „Bóg Ojciec – Stań się” S. Wyspiańskiego.